Remedium na zmarszczki - mit czy rzeczywistość?

kobieta stosująca produkt odmładzający skórę

Czy istnieje środek na zmarszczki, który może usunąć ślady czasu z twarzy i przedłużyć młodość skóry? Przyjrzyjmy się wspólnie głównym przyczynom powstawania zmarszczek i odpowiedzmy na pytanie: „Czy krem przeciwzmarszczkowy może dać realny efekt? "

Pierwsze zmarszczki pojawiają się z powodu zmęczenia lub braku snu już w wieku 25 lat, szybko znikają, jeśli rytm życia wróci do normy. Niestety nie zawsze tak będzie. Już w wieku 30 lat na twarzy pojawiają się zmarszczki, które mocno zajmują pozycje, a my zastanawiając się, jak wygładzić skórę, zaczynamy dobierać remedium na zmarszczki.

Aby wybrać skuteczny środek przeciwzmarszczkowy, niezbędna jest znajomość mechanizmów powstawania zmarszczek i sposobów ich korygowania.

Zmarszczki można podzielić na:

 • Naśladować - powstają w wyniku skurczu mięśni twarzy twarzy.
 • Grawitacyjne - powstają z powodu obrzęku i zwiotczenia tkanek. Podstawową przyczyną obrzęku tkanek są: przemieszczenie szkieletu kostnego, skurcze mięśni, stany zapalne węzłów chłonnych.
 • Niedobory funkcjonalne – powstają na skutek zmian hormonalnych, niewystarczającej ilości płynów (odwodnienie), niewystarczającej ilości kolagenu, elastyny lub kwasu hialuronowego (zmiany związane z wiekiem, zniszczenia pod wpływem promieni słonecznych, złe nawyki, spożywanie alkoholu itp. ).

Na własną rękę, bez specjalnego przeszkolenia, można jedynie skorygować zmarszczki, które powstały w wyniku niedostatecznego spożycia wody, szkodliwego działania promieni słonecznych (fotostarzenia) lub niezdrowego trybu życia. Inne rodzaje zmarszczek będą korygowane przez specjalistów lub konieczne będzie odbycie odpowiedniego szkolenia, ponieważ niepoprawne technicznie wdrożenie technik lub zabiegów może być szkodliwe.

Jakiego efektu można oczekiwać od środka przeciwzmarszczkowego

Nawilżacze można stosować jako codzienną pielęgnację skóry odwodnionej, na której pojawiły się zmarszczki. Aby uzyskać maksymalny efekt, możesz kupić pełną linię domowych środków na zmarszczki o działaniu nawilżającym: środek czyszczący, serum lub koncentrat, krem i maskę.

Wybierając kosmetyki pielęgnacyjne nie zapominaj, że skóra, szczególnie latem, potrzebuje ochrony. Upewnij się, że krem nawilżający do twarzy zawiera filtr przeciwsłoneczny.

Nawet jeśli pracujesz w biurze, te produkty są dla Ciebie koniecznością, ponieważ promieniowanie słoneczne przenika przez szkło i może szkodzić skórze, niszcząc kolagen, elastynę i kwas hialuronowy.

Trik, który stosują wszystkie gwiazdy – łącząc zasady codziennej pielęgnacji skóry z aktywnym trybem życia i zdrową dietą – to świetne lekarstwo na zmarszczki!

Kosmetyki, które pomagają pozbyć się zmarszczek, działają na powierzchni skóry, zapewniając efekt nawilżenia.

Jako środki nawilżające stosuje się emolienty, środki okluzyjne i humektanty. Tworzą na powierzchni skóry cienki film, który zapobiega odwodnieniu. Humektanty przyciągają wilgoć z powietrza, dzięki czemu nawilżają skórę.

Na powierzchni skóry tworzy się wystarczająca ilość wody, komórki prostują się, a drobne zmarszczki znikają.

Maska przeciwzmarszczkowa - 5 najlepszych składników

maska ​​na twarz do odmładzania skóry

W domu możesz użyć maski jako środka do odmładzania skóry, który będzie zawierał określone składniki, ponieważ to skład aktywnych składników i ich ilość wpływa na efekt.

Maska przeciwzmarszczkowa powinna zawierać:

 • Kolagen. Kolagen zwierzęcy lub roślinny tworzy na powierzchni skóry film, który opóźnia odparowywanie wilgoci. Kolagen jest również bardzo higroskopijny – przyciąga do 30 cząsteczek wody. Należy pamiętać, że ten składnik maseczki przeciwzmarszczkowej może wywołać reakcję alergiczną. Przed nałożeniem maski na twarz wykonaj test – nałóż produkt na łokieć i odczekaj 15-20 minut.
 • Kwas hialuronowy. Naturalny balsam do skóry. Cząsteczki kwasu hialuronowego są bardzo duże i podobnie jak cząsteczki kolagenu nie przechodzą przez barierę naskórkową skóry. Zasada działania kwasu hialuronowego jest taka sama jak kolagenu.
 • Wosk. Naturalny składnik, który jest okluzyjny, to znaczy pokrywa skórę gęstym filmem, zapobiegając utracie wilgoci. Nie używaj stale masek z tym składnikiem, ponieważ może to utrudniać oddychanie komórkowe.
 • Naturalne olejki. Składnik ten delikatnie nawilża skórę i działa wielokierunkowo w zależności od rodzaju olejku. Tak więc olej z pestek winogron działa przeciwzapalnie, wzmacnia naczynia krwionośne i wspomaga odmładzanie komórek skóry. Maska przeciwzmarszczkowa w swoim składzie może mieć nie jedną, a całą kompozycję olejków, które uzupełnią i wzmocnią działanie przeciwstarzeniowe.
 • Peptydy. Krótkie cząsteczki składające się z aminokwasów są w stanie przejść przez barierę naskórkową i działać nie na powierzchni, ale wewnątrz skóry. Obecnie istnieje kilka rodzajów peptydów w zależności od efektu, jaki mają: nawilżanie, odmładzanie, lifting itp. Lepiej jest używać maski z peptydami po 35 lub 40 latach. Nie należy wcześniej nadmiernie stymulować skóry, w przeciwnym razie można osiągnąć odwrotny efekt.

Krem przeciwzmarszczkowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie

kobieta odmładza skórę twarzy

Jeśli maseczkę przeciwzmarszczkową można stosować co 3-7 dni, to kremu przeciwzmarszczkowego stosujemy codziennie, dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio ją dobrać.

Przed zakupem kremu warto zrozumieć, jakie problemy ma skóra. Jeśli trudno jest samodzielnie określić problemy, lepiej skontaktować się z dermatologiem-kosmetologiem, który dokona dokładnej diagnozy skóry i podpowie, które kosmetyki są odpowiednie, a które mogą pogorszyć stan skóry.

Zrób listę aktywnych składników w języku rosyjskim i łacińskim, ponieważ skład kosmetyków jest wskazany w języku INCI. Ta lista pomoże w doborze kosmetyków.

Nie zwracaj uwagi na pięknie zaprojektowane opakowania, czasem to, co jest na nich napisane, jest chwytem marketingowym, a nie informacją, którą należy wykorzystać przy podejmowaniu decyzji. Kupując krem przeciwzmarszczkowy pamiętaj, że najważniejszy jest skład kremu.

Uważnie przeczytaj pierwsze 5 składników z listy składników, a jeśli wśród nich nie znajdziesz odpowiednich składników aktywnych, ten krem nie jest dla Ciebie. Wybierając krem pamiętaj, że istnieje kilka rodzajów kosmetyków:

 • Rynek masowy oferuje szeroką gamę kosmetyków w przystępnych cenach, ale takie kosmetyki nie zawsze działają.
 • Kosmetyki naturalne mają dobry efekt, ale nie można ich długo przechowywać ze względu na niską zawartość lub całkowity brak stabilizatorów i składników antybakteryjnych.
 • Kosmetyki profesjonalne - zawiera wysoki procent substancji aktywnych, dzięki czemu ma widoczny efekt już od pierwszej aplikacji. Wadą kosmetyków jest to, że nie są tanie.

Ale bez względu na to, jakie kosmetyki wybierzesz, najważniejsze jest to, że pomaga skórze zachować świeżość i zdrowie, starannie pielęgnuje skórę, stopniowo zacierając ślady czasu.