Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg kosmetyczny, który pozwala wygładzić drobne i średnie zmarszczki. Po wykonaniu zabiegu skóra wygląda na odnowioną, napiętą i elastyczną. W tym procesie laser oddziałuje tylko na niektóre warstwy, podczas gdy naskórek pozostaje nienaruszony. Dzięki tej technice procesy regeneracji zostają aktywowane na poziomie komórkowym, a zmiany związane z wiekiem zostają wstrzymane.
Co
Laser do twarzy w kosmetologii to specjalne urządzenie, którego głównym zadaniem jest przekształcanie energii w strumień promieniowania o wysokiej intensywności. Ta taktyka jest bardzo popularna i stosowana przez wiele klinik kosmetycznych.
Odmładzanie twarzy laserem polega na zdolności wiązki światła do wywoływania oparzeń o głębokości do 1 mm.
Podstawowe komórki zaczynają się intensywnie dzielić, co prowadzi do powstania nowego naskórka.
Tym samym następuje korekta zmarszczek mimicznych o lekkim i średnim nasileniu, wzmocnienie skóry i zwiększenie jej elastyczności.
Podczas zabiegu naświetlanie laserem wykonuje się na problematycznych obszarach skóry. W tym przypadku odnotowuje się penetrację belki na głębokość jednego milimetra. W rezultacie stare komórki ulegają zniszczeniu, a na ich miejscu zaczynają tworzyć się nowe.
Po laserowym odmładzaniu ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, która przyspieszy regenerację i zapobiegnie rozwojowi powikłań.
Aby to zrobić, użyj produktów o działaniu nawilżającym, uspokajającym. Powszechnie stosowane są kosmetyki zawierające przeciwutleniacze.
Równie ważna jest dodatkowa ochrona przeciwsłoneczna (kremy, balsamy). Trzeba też pamiętać o oczyszczaniu skóry delikatnymi środkami.
Zabieg odmładzania twarzy można wykonać kilkoma rodzajami lasera. Z reguły są to erb, CO2 i neodym. Różnią się między sobą długością fali, głębokością i sposobami wykonania uderzenia.
Metody
Laseroterapia twarzy dzieli się na kilka rodzajów.
Ułamkowe odmładzanie ablacyjne
Technika ta polega na punktowym usuwaniu defektów kosmetycznych na skórze. Naukowcy udowodnili, że w różnych strefach naskórka struktury komórkowe znajdują się na różnych etapach wzrostu. W efekcie w jednym obszarze skóra zostanie uszkodzona, a w innych będzie bardziej miękka i zdrowsza. Metodę ablacyjnego odmładzania laserowego stosuje się w celu uzyskania efektu punktowego tylko na obszarach problemowych.
Biorewitalizacja laserowa
Jest to innowacyjna technologia wykonywana bez operacji. Pomaga uporać się z niedoskonałościami, takimi jak głębokie zmarszczki i blizny. W trakcie pracy dostarczane są krótkie impulsy laserowe, które wypalają martwe warstwy skóry, dając miejsce na tworzenie się nowych komórek.
Dodatkowo biorewitalizacja uruchamia produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Aby przyspieszyć efekt, skóra jest wstępnie traktowana specjalną kompozycją, która dociera do głębokich warstw i nasyca je wszystkimi przydatnymi mikroelementami.
Promieniowanie nieablacyjne
Powierzchnia twarzy jest wystawiona na działanie długich promieni laserowych. Ten rodzaj procedury jest poważniejszy we wdrażaniu, dlatego jest przepisywany tylko wtedy, gdy istnieją pewne wskazania, na przykład z głębokimi bliznami, śladami uszkodzeń chemicznych, ciężkimi wysypkami.
Odmładzanie nieablacyjne obejmuje jednocześnie całą powierzchnię twarzy.
Laserowe odnawianie powierzchni
To jeden z mało inwazyjnych zabiegów. Do korygowania zmian związanych z wiekiem stosuje się laser typu szafirowego lub erbowego, dzięki czemu na skórę wywierany jest miękki, ale głęboki efekt.
Lifting usuwa zmarszczki mimiczne, napina kontur twarzy, likwiduje trądzik i wygładza kurze łapki.
Fotoodmładzanie
Jest to połączona metoda wszystkich powyższych procedur. W większości przypadków taktyka ta służy do poprawy napięcia i elastyczności skóry.
Wskazania
Laserowe odmładzanie skóry twarzy odbywa się w obecności pewnych problemów, wśród których są:
- oznakifotostarzenie;
- efektytrądziki po trądziku;
- trądzikblizny;
- nierównycieńnaskórek;
- modelacjanaczyniowysiatka;
- rozbudowaodkąd;
- powstaniezmarszczki. . .
Zaleca się również wykonanie zabiegu w przypadku zmniejszenia turgoru lub wzmożonej pigmentacji.
Przeciwwskazania
Laserowe odmładzanie powiek i twarzy ma pewne ograniczenia.
W związku z tym w pewnych okolicznościach manipulacja zostanie odrzucona. Wśród głównych przeciwwskazań są:
- zdiagnozowany cukiercukrzyca;
- przedrakowyprocesy patologiczne;
- chronicznychoroby na etapie zaostrzenia;
- chorobyłączącytkanki ogólnoustrojowe;
- zakaźnyi procesy zapalne w zaostrzonej postaci;
- epileptycznydrgawki;
- onkologicznynowotwory;
- okres odbioruleczniczyleki zwiększające wrażliwość skóry na światło ultrafioletowe.
Ponadto taka procedura jest zabroniona w okresie ciąży i karmienia piersią.
Przygotowanie
Sesja laserowego odmładzania nie wymaga specjalnych zabiegów przygotowawczych. Pacjent musi najpierw udać się do lekarza, który oceni ogólny stan skóry, określi pełen zakres problemów, a także upewni się, że nie ma ewentualnych ograniczeń.
Na kilka dni przed przewidywaną datą manipulacji należy zrezygnować z używania kosmetyków dekoracyjnych, wycieczek do solarium i opalania się w otwartym słońcu.
Jeśli zabieg przeprowadzany jest latem, należy chronić skórę przed intensywnym promieniowaniem ultrafioletowym. Aby to zrobić, przed wyjściem na zewnątrz należy nałożyć na twarz krem z filtrem przeciwsłonecznym.
Postęp
Cały proces laserowego odmładzania polega na wykonaniu kilku następujących po sobie czynności. Najpierw oczyszcza się powierzchnię skóry w obszarze problemowym. W tym celu można zastosować peelingi lub specjalne peelingi.
Następnie nakładana jest niewielka ilość żelu znieczulającego, co pozwala na wykonanie zabiegu bez dyskomfortu u klienta.
Następnie kosmetolog przechodzi bezpośrednio do pracy z laserem. W jednej sesji, w zależności od nasilenia istniejących problemów, można leczyć całą powierzchnię twarzy, dekoltu i szyi.
W końcowej fazie naskórek przeciera się roztworem zmiękczającym.
Pod względem czasu jedna sesja trwa około 60 minut.
Czas trwania i częstotliwość zabiegu
Aby uzyskać pożądany rezultat, kosmetolodzy zalecają wykonanie pełnego cyklu odmładzania laserowego, który może obejmować od 3 do 5 sesji w odstępie 14-21 dni między nimi.
Aby utrzymać i wzmocnić efekt w przyszłości, możesz wykonać jedną procedurę rocznie.
Jak długo utrzymuje się efekt
W zależności od wybranej metody pielęgnacji skóry, efekt może utrzymywać się przez 12-18 miesięcy.
Opieka po
Po każdej sesji potrzebny jest określony czas na odbudowę naskórka, a także na przestrzeganie przez pacjenta szeregu zaleceń udzielonych przez specjalistę.
Przez dwa tygodnie na leczone miejsca należy nakładać krem nawilżający oraz produkty zawierające kwas hialuronowy.
Pierwszego dnia po wykonaniu manipulacji zabrania się używania kosmetyków dekoracyjnych. Dodatkowo do momentu całkowitego odnowienia naskórka trzeba zapomnieć o peelingach i peelingach.
Aby zapobiec tworzeniu się plam starczych, kosmetolodzy zalecają stosowanie filtrów przeciwsłonecznych o poziomie SPF powyżej 30.
W celu szybszego powrotu do zdrowia po ekspozycji na laser zaleca się wzmacniające kompleksy witaminowe. Do prania możesz użyć wody ozonowanej. Więcej czasu należy poświęcić spacerom na świeżym powietrzu.
Tylko ścisłe wdrożenie wszystkich zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry w okresie rehabilitacji pomoże nie tylko utrzymać uzyskany wynik, ale także zapobiegnie rozwojowi konsekwencji.
Komplikacje
Bez względu na to, jaki efekt ma na skórze, po niej pojawienie się różnych skutków ubocznych nie jest wykluczone.
Zaczerwienienie, łuszczenie i swędzenie mogą wystąpić bezpośrednio po zabiegu laserowego odmładzania. Takie objawy są normalne i ustępują samoistnie w krótkim czasie.
W rzadkich przypadkach odnotowuje się przebarwienia, blizny i blizny. Ponadto wirus opryszczki może stać się aktywny, w celu wyeliminowania którego lekarz przepisuje przyjmowanie leków przeciwopryszczkowych.
Również po zabiegach kosmetycznych pacjent może być zaniepokojony obrzękiem, łagodnymi bolesnymi odczuciami powstałymi na powierzchni leczonego obszaru skorupy.
Przyczyną pojawienia się takich działań niepożądanych w większości przypadków jest naruszenie przez specjalistę techniki wykonywania zabiegu lub nieznajomość recept przez klienta podczas okresu przygotowawczego lub rehabilitacji.
Zalety i wady
Zalety laserowego odmładzania to wysoka skuteczność, bezpieczeństwo, brak konieczności interwencji chirurgicznej. Ponadto kosmetolodzy podkreślają, że ta technika jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry.
Wśród głównych wad są bolesność, obecność wielu przeciwwskazań, prawdopodobieństwo wystąpienia negatywnych reakcji, długi okres rekonwalescencji i wysokie koszty.
Laserowe odmładzanie twarzy uważane jest za najlepszą alternatywę dla metod iniekcyjnych w walce ze zmianami związanymi z wiekiem. Jednocześnie ważne jest, aby zrozumieć, że ostateczny wynik będzie zależał nie tylko od poziomu umiejętności specjalisty, ale także od cech organizmu i spełnienia wszystkich zaleceń przez klienta.